Noslēdzies Izaugsmes Forums 2012

Latvijā lielākajās uzņēmējdarbības sacensībās jauniešiem „Izaugsmes Forums 2012" uzvar ideja no Preiļiem par alternatīvo kurināmo

SIA „Izaugsmes Kvartāls" sadarbībā ar banku Citadele 10.-11.maijā bankas Citadele konferenču zālē, Rīgā organizēja 24 stundu fināla posmu Latvijā lielākajām uzņēmējdarbības sacensībām jauniešiem „Izaugsmes Forums 2012" par labāko jauno biznesa ideju vai esoša produkta pilnveidi savā pilsētā vai novadā. Konkursa mērķis bija veicināt jauniešu uzņēmējspējas un interesi par uzņēmējdarbību, rezultātā radot konkrētas idejas biznesa uzsākšanai kādā no Latvijas reģioniem.

Par labāko tika atzīta alternatīvā kurināmā ideja, kuru izstrādāja Kristīne Plivda, Kristīne Mironova, Kaspars Vilcāns un Ieva Meikulāne no Preiļiem, iegūstot konkursa galveno balvu – bankas Citadele grantu biznesa uzsākšanai vai attīstībai 1280 Ls apmērā un bezmaksas studijas Rīgas Stradiņa universitātē.

Godalgoto otro vietu izcīnija Aleksejs Šlapackis, Jurijs Beļezjaks un Maksims Dikans no Rīgas ar ideju par kaķu trenažieri, iegūstot grantu 880 Ls no bankas Citadele biznesa uzsākšanai vai attīstībai un kruīza ceļojumu ar prāmi „Tallink". Savukārt, godpilno trešo vietu un grantu 480 Ls no bankas Citadele ieguva Jēkabpils komanda ar biznesa plānu pilsētas tradicionālo suvenīru – telpisku cilvēku figūriņu izveidi. Komandas sastāvā: Annija Spēka, Zaiga Birste un Egīls Arājs.

"Ar šī konkursa palīdzību mēs vēlamies rosināt jauniešu interesi izvēlēties Latviju par vietu, kurā uzsākt uzņēmējdarbību. Tā kā konkursa pamatnosacījums ir biznesa idejas piesaiste un ieguvums tieši reģionam, kurā dzīvo tās izstrādātāji, tad šis ir arī labs veids ikvienam konkursa dalībniekam, kā paraudzīties uz savu dzimto pilsētu vai novadu citām acīm, aplūkojot to ne tikai no potenciālā darba ņēmēja pozīcijām, bet arī no potenciālā uzņēmēja un darba devēja pozīcijām," saka bankas Citadele Uzņēmumu apkalpošanas direkcijas vadītāja Agnese Paegle. Viņa uzsver, ka šobrīd Latvijā ir ļoti svarīgi veicināt jaunas uzņēmēju paaudzes veidošanos, kas jau tuvākajos gados kļūs par pamatu tam, vai Latvijas iedzīvotāji paliks strādāt un dzīvot Latvijā vai turpinās braukt darba meklējumos uz ārzemēm.

Sacensību pusfināli notika septiņās Latvijas pilsētās, dodot iespēju jebkuram Latvijas vidusskolēnam izmēģināt spēkus biznesa vidē Latvijā, klātesot dažādu nozaru un bankas Citadele ekspertiem kā biznesa konsultantiem.

Konkursa pusfinālā 6 stundu laikā vidusskolēniem bija uzdevums radīt reālas un konkurētspējīgas biznesa idejas savai pilsētai vai rajonam. No katra posma pusfināla (Liepāja, Ventspils, Rīga, Valmiera, Jēkabpils, Rēzekne un Daugavpils) uz finālu Rīgā tika virzīta viena komanda, kura konkursa finālā cīnījās par galvenajām balvām: bankas Citadele grantu biznesa uzsākšanai vai attīstībai, bezmaksas studijām Rīgas Stradiņa Universitātē pirmajā semestrī, kā arī braucienu uz Stokholmu ar prāmi "Tallink".

Fināls bija noslēguma posms sezonas ilgajam konkursam. Posmā no š.g. janvāra līdz maijam pasākuma norisē piedalījušies ap 3000 vidusskolēniem no visas Latvijas. Reģionu pusfinālos biznesa idejas žūrijas priekšā aizstāvējuši vairāk kā 400 jauniešu no Liepājas, Ventspils, Rīgas, Limbažiem, Rēzeknes, Jēkabpils, Daugavpils, Preiļiem u.c. pilsētām. Finālā sacentās 10 uzvarētāju komandas no 7 Latvijas pilsētām.

Fināla formāts 24 stundu garumā paredzēja apstākļu maksimālu pietuvinājumu reālajai dzīvei, kad bieži vien uzņēmējiem nākas pieredzēt lielu darba apjomu proporcionāli laika un enerģijas trūkumam. Biznesa idejas pēc diennakts vērtēja septiņu žūrijas locekļu komanda, nosakot labākās idejas biznesa plānu un komandas spēju ideju „pārdot" 90 sekunžu laikā žūrijas locekļiem. Žūrijas sastāvs finālā: Gatis Rozenfelds (SIA "Alpha Baltic"), Toms Ābele (SIA "Lattelecom"), Inna Dovladbekova (Rīgas Stradiņa universitāte), Agnese Paegle (banka Citadele), Andris Borovskis (Junior Chamber International), Kārlis Babulis ("DB Partneris") un Reinis Silovs (kafejnīca "Ze Donats").

24 stundu laikā dalībniekiem bija iespēja dzirdēt trīs lekcijas un saņemt konsultācijas sekojošās jomās: biznesa plāna rakstīšana (Jānis Skutelis, Jauno uzņēmēju centra konsultants), biznesa situācija Latvijā un pasaulē (Mārtiņš Bondars, organizācija „Ekonomistu apvienība 2010"), mārketings un pārdošana (Nikita Kellermans, SIA „Republic Performance" vadītājs).

Foruma mērķis ir sniegt Latvijas nākotnei – jauniešiem – ieskatu uzņēmējdarbības vidē Latvijā un pasaulē, ļaujot izmēģināt spēkus biznesā vēl pirms studiju vietas izvēles. Četru posmu garumā foruma rīkotājiem izdevies raisīt diskursu vidusskolēnos par sava reģiona attīstību, jaunu darbavietu radīšanu un savas nākotnes plānu saistīšanu ar Latviju.

„Izaugsmes Forums" ir NVO, SIA "Izaugsmes Kvartāls", Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, pašvaldību, uzņēmēju un jauniešu sadarbības projekts. 2012.gads ir pirmais „Izaugsmes Foruma" gads, kurš rīkots sadarbībā ar Rīgas Stardiņa universitāti, banku Citadele, EuropeDirect informācijas centriem, SIA "Lattelecom" un AS „Tallink Latvija".

Finālu Rīgā atbalstīja: Rīgas dome, SIA „Alpha Baltic", SIA „DB Partners", festivāls „Pestivāls", „Franču maiznīca" un kafejnīca „Ze Donats", enerģijas dzēriens „Monster Energy".